Kompletní služby v oblasti CD a DVD médií

Balení vinylů

Vnitřní obal

Základní variantou je mikrotenový sáček s dvěma otvory. Další variantou je papírový obal bílý nebo černý s dvěma otvory. Luxusnější provedení je potištěný papírový obal s otvory – můžete volit černobílý tisk, plnobarevný ofset CMYK tisk nebo tisk maximálně dvěmi přímými barvami Pantone.

 

Pro svůj vinyl můžete zvolit také obal Discobag. Jedná se o obal vyrobený z bílo-bílého kartonu 250g (stejný typ jako běžný vnější obal) s dvěma otvory. Základní varianty jsou bez potisku a to v bílé nebo černé barvě. Dražší variantou je potištěný Discobag, ten může být s otvory i bez nich. Tisknout lze opět černobíle, plnobarevně CMYK nebo přímými barvami Pantone (max. 2). Pro náročnější zákazníky lze Discobag potisknout i uvnitř (černobíle 1/0 nebo CMYK 4/0). Tento obal se již nevkládá do vnějšího obalu.

 

Svůj vinyl můžete zabalit jednoduše do průhledné PVC kapsy s klopou. Jedná se o vzhledově čistou a elegantní variantu obalu. Čirou PVC kapsu doporučujeme zejména pro vinyly Picture disc.

 

 

Vnější obal

Jedná se o vnější obal pro desky s vnitřním obalem (mikrotenový nebo papírový sáček).

Univerzální obal – silnější papírový obal s dvěma otvory v černé nebo bílé barvě.

 

 

Jednoduchý obal – potištěný kartonový obal, standardně bez otvorů, lze však vyrobit s jedním nebo i dvěma otvory. Na výběr je bílo-šedý karton 250g, bílo-bílý karton 300g nebo 350g. Tisk může být černobílý, plnobarevný ofset CMYK, přímými barvami Pantone (max. 2) nebo plnobarevný CMYK + 1 přímá barva Pantone (např. plnobarevný potisk + zlatá barva). Obal lze potisknout i uvnitř (černobíle nebo plnobarevně CMYK). Lze také zvolit hřbet 3mm (pro desky vyšší gramáže např. u 12‘‘ 180g) nebo 5mm (např. pro 2 desky a booklet).

 

Dvojobal – Otevírací potištěný kartonový obal na jednu nebo dvě desky.  Materiál obalu je bílo-bílý karton 350g. Tisk může být černobílý, plnobarevný ofset CMYK, přímými barvami Pantone (max. 2) nebo plnobarevný CMYK + 1 přímá barva Pantone (např. plnobarevný potisk + zlatá barva). Obal lze potisknout i uvnitř kapsy na desku (černobíle nebo plnobarevně CMYK).


Na zakázku lze vyrobit i vícestranné obaly na desky nebo obaly na více desek. Pro více informací nás kontaktujte.

Povrchová úprava potištěných vnějších obalů je: lesklý strojní lak (standard), matný strojní lak, matné lamino, lesklé lamino, parciální UV lak, matné lamino s úpravou proti poškrábání.

Obal lze nakonec zacelofánovat.