Kompletní služby v oblasti CD a DVD médií

O technologiích

Výroba CD, DVD, BD

Lisování CD/DVD/BD

Průmyslová výroba CD, DVD, BD. Z podkladového disku je nejprve vyrobena matrice a z ní je v lisovacím stroji teprve vylisován finální disk s daty nebo hudbou. Disk je následně potištěn buď ofsetovým potiskem nebo sítotiskem. Lisujeme všechny formáty CD o průměru 120 mm a 80 mm (mini CD): CD-audio, CD-i, CD-iReady, CD-ROM, CD-ROM XA, Mixed Mode, CD-Video, CD-Photo, CD-Extra, Multi Session. DVD lisujeme ve formátech DVD5 (jednostranný jednovrstvý disk 4,7 GB), DVD9 (jednostranný dvouvrstvý disk 8,5 GB), DVD10 (oboustranný jednovrstvý disk 9,4 GB), Mini DVD (jednostranný jednovrstvý mini disk 1,34 GB). Lisování provádíme od 300 ks.

Duplikace CD/DVD/BD

Vypalování CD-R/DVD-R/BD-R médií na průmyslových duplikátorech. Podkladový disk je nahrán do paměti duplikátoru, ze které je poté přenášen laserem na zapisovatelné disky. Každý vypalovaný disk je následně verifikován (kontrola vypáleného obsahu s načteným podkladem). Duplikovat lze potištěné i nepotištěné CD, DVD nebo Blu-Ray média. Potisk duplikovaných disků lze realizovat digitálním tiskem, ofsetovým tiskem nebo sítotiskem. Duplikaci médií provádíme od 1 kusu.

Potisk CD/DVD/BD - digitisk

Plnobarevný potisk CD/DVD/BD disků CMYK barvami. Potisk je nanesen na speciální fotoetiketu o průměru 118 mm (středový otvor 18 mm nebo 41 mm). Natištěné barvy jsou opatřené ochrannou voskovou vrstvou odolnou proti oděru a vodě. Tento typ potisku je vhodný pro rastrovou grafiku, fotografie, složité obrázky, barevné plochy, loga, texty, vektorové grafiky. Digitisk není příliš vhodný pro některé barevné přechody (zejména šedých barev). Výhodou tohoto potisku jsou syté barvy, žádné problémy s kryvostí tisku, možnost tisku od 1 kusu, možnost širokých úprav barevnosti potisku. Touto technologií potiskujeme prázdná nebo duplikovaná média.

Potisk CD/DVD/BD - ofset

Plnobarevný potisk CMYK barvami přímo na CD/DVD. Potisk je nanášen přímo na povrch nosičů a to nejčastěji s použitím bílé podkladové barvy.